Pogoda
Prognoza pogody

Wszyscy zadajemy sobie takie samo pytanie, jaka będzie pogoda na Święta Bożego Narodzenia? Czy przyjdzie prawdziwa zima, przymrozi i spadnie śnieg? Tegoroczne Święta będą inne, niż zwykle. A wszystko z powodu sytuacji pandemicznej i obostrzeń wprowadzonych przez polski rząd. Dlatego też śnieg mógłby być tym, co sprawi, że choć trochę odczujemy radosny nastrój. Zobacz, czy jest szansa na opady śniegu.

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostały niespełna dwa tygodnie. Dlatego też nie może dziwić, że wszyscy zastanawiamy się, jaka będzie pogoda. Wiele osób życzyłoby sobie prawdziwej zimy z dużą pokrywą śnieżną. Mowa tutaj zwłaszcza o dzieciach, którzy w większości regionów Polski w ostatnich latach nie doświadczyli szaleństwa na sankach, kuligu czy lepienia bałwana. Czy teraz będzie lepiej?

Synoptycy przyjrzeli się długoterminowej pogodzie na grudzień i Święta. Jak zaznaczają, wszystko może się jeszcze zmienić, jednak wahania nie powinny być duże. Dlatego są niemal pewni, że na Święta Bożego Narodzenia spadnie śnieg. Niestety, ale jest też gorsza informacja – biały puch nie utrzyma się zbyt długo.

ZOBACZ!  Trzymiesięczny chłopiec był katowany i przypalany? Rodzice nie przyznają się do winy, zostali tymczasowo aresztowani

Prognozie pogody na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyjrzeli się meteorolodzy z portalu Fani Pogody, którzy słyną w ostatnim czasie wyjątkowo trafnymi prognozami. 

Synoptycy twierdzą, że w okresie od 21 do 27 grudnia doświadczymy niższych anomalii temperatur. Wobec tego, w większości kraju wystąpią kilkudniowe okresy chłodu. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na nizinach spodziewane są opady śniegu. Niestety, ale pokrywa śnieżna, za wyjątkiem gór, nie utrzyma się zbyt długo.

Jak widać pogoda na Święta Bożego Narodzenia nie rozpieści w tym roku, aż tak bardzo, jakbyśmy sobie tego życzyli.

ZOBACZ!  Kolejny atak zimy, silne mrozy. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne

Podobnie ma wyglądać też koniec roku. W Sylwestra raczej nie mamy co liczyć na śnieg, chyba, że mieszkamy lub wyjedziemy w polskie góry. „Najprawdopodobniej koniec roku nie przyniesie zimowych warunków na nizinach przez wiele dni, ale prognozy te trzeba będzie zweryfikować w kolejnych dniach” – informują Fani Pogody.

ZOBACZ!  Spłynęły tragiczne wieści. Nie żyje dwoje dzieci, trzy osoby w szpitalu