Tadeusz Rydzyk majątek
Ile pieniędzy ma Rydzyk?

W ostatnich dniach Tadeusz Rydzyk znalazł się w ogniu krytyki. Nie tylko ze względu na nie przestrzeganie obostrzeń podczas urodzin Radia Maryja, ale także za dwuznaczne wypowiedzi na temat księży, oskarżonych o przestępstwa seksualne. Do mediach przedostały się także informacje odnośnie majątku Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk zbudował imperium, jaki jest jego majątek?

„To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?” – mówił ostatnio Tadeusz Rydzyk. Słowa te zbulwersowały wiele osób, w tym także duchownych. Równie wielkimi kontrowersjami obeszły się świętowane niedawno 29. urodziny Radia Maryja. „Nie może być tak, że w Polsce są równi i równiejsi. Nie może być tak, że łamane jest prawo” – grzmi Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Lewicy złożyła wniosek do prokuratury ws. łamania obostrzeń pandemicznych podczas świętowania rocznicy założenia katolickiej rozgłośni. 

Dlatego też Tadeusz Rydzyk kolejny raz pojawił się na nagłówkach portali i prasy. A skoro, przysłowiowy wilk został już wywołany z lasu, to dziennikarze postanowili prześwietlić jego majątek.

[irp]

Od wielu lat wiadomo, że Ojciec Rydzyk zbudował finansowe imperium: Radio Maryja, Telewizja TRWAM, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja Lux Veritatis czy Fundacja „Nasza Przyszłość”.

Ile pieniędzy ma Rydzyk?

Sporo osób było zdziwionych wypowiedzią Rydzyka odnośnie kiepskiej sytuacji. Zwłaszcza, że dziennikarze prześwietlili, że jeszcze trzy lata temu Tadeusz Rydzyk znajdował się na liście najbogatszych Polaków „Wprost”! To wyraźnie pokazuje, jak wielkim majątkiem zarządza redemptorysta z Torunia. 

„Wyliczył, że majątek zakonnika wynosi około 339 mln złotych, co zapewniałoby mu 83 miejsce na liście” – czytamy w jednym z wydań „Rzeczpospolitej”, odnośnie umieszczenia Ojca Rydzyka przed trzema laty na liście najbogatszych Polaków.

[irp]

Nie wiadomo, jak kształtuje się obecnie majątek Rydzyka. Wątpliwe jest jednak, by przez trzy lata roztrwonił tak wielkie pieniądze i wobec pandemii znalazł się pod ścianą. 

Duchowny złożył śluby ubóstwa…

„Ojciec Tadeusz Rydzyk jako osoba duchowna złożył śluby ubóstwa (…) Nie ma on prawa posiadać żadnych dóbr osobistych” – zaznacza „”Rzeczpospolita”. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest inaczej, a majątek Rydzyka liczony jest wciąż w setkach milionów złotych.

źródło: Wprost, Rzeczpospolita, mat. prasowe

Zobacz również: