Szczotkowanie na sucho – ulubiona metoda Polek na pozbycie się cellulitu. Szczotki pojawiły się na rynku jakiś czas temu, lecz dopiero teraz zagościły na dobre w domowym spa tak wielu kobiet.

Polki zamieniły drogie zabiegi w spa i chemiczne kosmetyki na jedną wyjątkową szczotkę. Tę metodę kobiety pokochały bardzo szybko, jednym z plusów jest to, że szczotkujemy się tylko parę minut, a efekty są widoczne bardzo szybko!

Szczotkowanie na sucho – co najważniejsze?

Przede wszystkim najważniejsza jest systematyczność, musimy pamiętać aby codziennie przed kąpielą poświęcić kilka minut, masaż ciała wykonujemy zawsze ruchem od dołu ku górze w kierunku serca, zaczynając od stóp, a kończąc na dekolcie. Na początku ruchy powinny być delikatne, nie dociskamy szczotki, a z czasem dostosujemy nacisk do swojego ciała. Na brzuchu robimy okrężne ruchy (zgodnie z ruchem wskazówek zegara).

Ręce szczotkujemy zaczynając od dłoni, poprzez przedramię, aż do ramienia. Następnie od szyi w dół w kierunku piersi, wokół których wykonujemy okrężne ruchy lub ósemki (nie masujemy sutków). Okolice brzucha, biustu i szyi masujemy delikatniej powinniśmy do tego wybrać szczotkę z delikatniejszym włosiem, jeżeli chodzi o uda i pośladki robimy to nieco mocniej, więc szczotka musi być twardsza.

Pierwszy masaż może nie należeć do najprzyjemniejszych, ale watro kontynuować ponieważ po 2-3 razach skóra się przyzwyczai. Później to już sama przyjemność. Pierwsze efekty zobaczymy już po 1-2 tygodniach i będziemy cieszyć się gładką, jędrną i napiętą skórą. Szczotkowanie jest też idealną metodą dla osób, które mają problem z wzrastającymi się włoskami po goleniu.

O tym pamiętaj!

Jak długo szczotkować?

Wystarczy tylko pięć minut dziennie, żeby skóra była jędrna, napięta, gładka i lepiej ukrwiona. Masaż jest również idealnym i szybkim peelingiem, który złuszcza martwy naskórek, dzięki temu skóra jest jedwabiście miękka i lepiej wchłania wszystkie balsamy i kremy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do szczotkowania się są podrażnienia na skórze, stany zapalne, ranki, a także choroby skóry takie jak trądzik, łuszczyca, świeże blizny. Musimy też pamiętać, aby omijać znamiona i pieprzyki.

Dbanie o szczotkę!

Bardzo ważne jest, aby raz w tygodniu umyć włosie mydłem, spłukać delikatnie wodą i suszyć włosiem do dołu. Pamiętajmy, że szczotki nie należy suszyć na kaloryferze, ponieważ może popękać.

Do dzieła piękne Panie! 🙂

Zobacz również: