Jedz często banany!

Jednym smakują banany, innym nie. Z reguły jednak owoc, którego popularność przywędrowała do nas z gorących tropików trafia do gustów Polaków. Problemem wciąż jest, że spożywamy go za rzadko. Częste jedzenie bananów niesie za sobą wiele korzyści. Warto więc zadbać o swoje zdrowie.

Jedz banany codziennie!

Banany to stosunkowo niedrogi owoc, a co najważniejsze, łatwo dostępny. Można go zakupić praktycznie wszędzie, od targowiska, po osiedlowe sklepiki, a na wielkich marketach kończąc. Dużą zaletą bananów w kwestii ekonomicznej są też regularne promocje na ten owoc. To jednak nic, przy tym, jakie korzyści dla zdrowia niesie regularne jedzenie bananów! Zobacz je poniżej! W dalszej części artykułu prezentujemy też kilka porad nt. tego, co można zrobić z bananów. Zostań z nami. Samo zdrowie!

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ display_view=”default”]

Jasnowidz Jackowski szokuje. Wkrótce zaczną się dziać straszne rzeczy

Czy wiesz, że słowo banan pochodzi prawdopodobnie od arabskiego słowa banan, które w praktyce oznacza…. palec? Owoce te hodowane są w przeważającej części w międzyzwrotnikowej strefie, a więc w Afryce, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Azji oraz niektórych krajach Pacyfiku (za Wikipedią)

Poznałeś już wyżej najważniejsze korzyści, które dla zdrowia przynoszą banany. A teraz przyznaj się, czy jesz je regularnie, a może dopiero zamierzasz zacząć? Pamiętaj, że nie ma nic cenniejszego, niż zdrowie.

Swoją drogą, banana nie trzeba jeść przecież „solo”, choć to najpopularniejszy sposób na jego konsumpcję. Co można zrobić z bananów? Nawet, jeśli banan jest już „przejrzały”, nie trzeba go wyrzucać do kosza. Można skorzystać z pomysłów na kilka ciekawych potraw.

Masz psa? Pod żadnym pozorem nie dawaj mu do jedzenia tych rzeczy

Na tej liście znajdziemy między innymi chlebek czekoladowy z bananem, chleb bananowy z płatkami owsianymi, pancakes przekładane puddingiem karmelowo-bananowym, muffiny bananowe z płatkami owsianymi, proste placuszki z bananami, koktajl bananowy z jogurtem naturalnym, czy naleśniki z serkiem mascarpone i bananami. Jak widać banany przydadzą się do wielu rzeczy, warto je jeść!

Zobacz również: