Jurek Owsiak to bez wątpienia osoba, która potrafi wzbudzać w polskim społeczeństwie skrajnie mieszane uczucia. Przez ponad 28 lat działalności Owsiak zgromadził pokaźne grono sympatyków, lecz również i zagorzałych przeciwników. Grono tych drugich urosło w ostatnim czasie za sprawą częstych wypowiedzi Owsiaka na tematy związane z polityką. Nie ulega wątpliwości, że Jurek nie jest zwolennikiem aktualnego obozu władzy w Polsce. Powodów jego postawy wobec PiS jest wiele.

Jurek Owsiak o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Jurek Owsiak niedawno udzielił wywiadu dla portalu „Super Express”, w którym odniósł się między innymi do tematu najbliższej zbiórki pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma zbierać pieniądze na sprzęt do sal zabiegowych i operacyjnych. Według Jurka Owsiaka są to bardzo ważne elementy wyposażenia szpitali, których w pewnych placówkach niestety nie ma.

„Na sprzęt do sali zabiegowych i operacyjnych – tych miejsc, gdzie bezpośrednio ratuje się życie i zdrowie dziecka. Mówimy o neurologii, kardiochirurgii i po raz pierwszy o padaczce lekoopornej. Będziemy wymieniać sprzęt, który kupowaliśmy kilka, kilkanaście lat temu, by zapewnić najwyższe standardy opieki i uczynić pracę lekarzy jak najbardziej komfortową” – powiedział Jurek Owsiak.

W dalszej części rozmowy lider i założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniósł się do wydarzeń, które miały miejsce rok temu w Gdańsku. To właśnie w stolicy pomorza doszło do ataku nożownika na Pawła Adamowicza — prezydenta miasta.

Polecamy również: PILNE! To nie koniec. USA zaatakuje z Polską kolejny kraj?

„To jest przedziwna rzecz, że przez ten rok, który w śledztwie jest niezwykle ważny, i nadal nie wiemy, jak ten człowiek dostał się na scenę. A to pytanie, które dla nas i dla wszystkich, którzy organizują finał jest niezwykle ważne. Chciałbym znać odpowiedź, bo to być można wzmocniłoby ogniwo w tym łańcuchu. Może o czymś nie wiemy? Może gdzieś jest przestrzeń, która jest wykorzystywana przez szaleńców?” – mówił Jurek Owsiak.

Źródło: Super Express

Zobacz również: