Jurek Owsiak ponownie zaskoczył swoich zwolenników oraz darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem popularny w naszym kraju...
Jurek Owsiak/ screen YouTube

Jurek Owsiak ponownie zaskoczył swoich zwolenników oraz darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem popularny w naszym kraju filantrop wypowiedział się na temat związany z marszałkiem senatu — Tomaszem Grodzkim i TVP. Zdaniem Owsiaka Telewizja Polska prowadzi w ostatnim czasie bardzo szkodliwe działania wymierzone w Grodzkiego. Według Owsiaka można je porównać do ataków TVP na ś.p Pawła Adamowicza, który zginął przed rokiem podczas finału WOŚP w Gdańsku.

Owsiak ostro na temat TVP

Nie ulega wątpliwości, że Jurek Owsiak w ostatnim czasie jest bardzo aktywny w mediach. Udzielane wypowiedzi nie ogranicza on jedynie do tematów stricte związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak w ostatnim czasie bardzo często odnosi się do kwestii politycznych. Przez pewien czas chodziły nawet plotki, że być może wystartuje w majowych wyborach prezydenckich. Tak się jednak nie stało. Owsiak od dawna przedstawia się jako przeciwnik obecnej władzy w naszym kraju. Często zdarza mu się wypowiadać bardzo ostre słowa na ich temat. Często również padają daleko idące komentarze. Tak też było i w dzisiejszej sytuacji.

Jurek Owsiak postanowił wypowiedzieć się na temat marszałka Tomasza Grodzkiego. Według niego — marszałek senatu jest „szczuty” przez TVP podobnie jak nieżyjący prezydent Gdańska — Paweł Adamowicz.

Polecamy również: PILNE! To nie koniec. USA zaatakuje z Polską kolejny kraj?

– Mamy do czynienia z absolutnym momentem szczucia. Nie boję się tego mówić — powiedział szef WOŚP. – Mówmy o dziennikarzach, którzy nie reprezentują dobrze etyki swojego zawodu. Mówię tu wyraźnie o mediach publicznych. Telewizja publiczna straciła wszelkie standardy — mówił Owsiak.

Polecamy również: Wpadka Kurdej-Szatan w sylwestra. Widzowie bezlitośni!

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dalszej części swojej wypowiedzi podkreślił, że nie ogląda „Wiadomości” w TVP.

– Nie oglądam „Wiadomości”, bo bym chyba nie wytrzymał. (…) To jest bardzo złe, jednostronne dziennikarstwo – powiedział Jerzy Owsiak w rozmowie z Piotrem Halickim. – Telewizją niestety rządzą politycy, to jest najgorsza rzecz, jaka mogła być. Telewizja publiczna powinna być zlikwidowana. Powinna powstać od zera na nowych, pluralistycznych zasadach — dodał Jurek Owsiak.

Źródło: Onet

Zobacz również: