fot. Policja

Mężczyzna znęcał się nad swoją matką i braćmi. Groził spaleniem i pozbawieniem życia, matkę wyzywał, szarpał, popychał i uderzał jej głową o ścianę (…) Braci bił pięściami po twarzy i kopał po całym ciele” – poinformowała na swojej stronie Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Do sądu w Goleniowie trafił akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie.

Według komunikatu prokuratury, do znęcania się nad rodziną dochodziło od 2015 r. do 26 czerwca 2018 r. w jednej z miejscowości w okolicach Goleniowa (Zachodniopomorskie). Zdaniem śledczych, 30-latek wyzywał matkę i braci „słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe”.

„Groził spaleniem i pozbawieniem życia, nakazywał opuszczenie mieszkania” – dodano.

Mężczyzna miał matkę „wyzywać, szarpać, popychać, uderzać jej głowę o ścianę, uderzać w okolice głowy, pleców, w tym nerek, zabierać jej telefon, zamykać w mieszkaniu, uniemożliwiając jej wezwanie pomocy, wyłączyć energię elektryczną w mieszkaniu, a także wymuszać na niej wydanie pieniędzy i jedzenia”.

 „Braci sprawca bił pięściami po twarzy i kopał po całym ciele. U jednego z braci spowodował złamanie żeber, a u drugiego m.in. pękniecie oczodołu i złamanie nosa” – poinformowała prokuratura.

 30-latek od czerwca ub.r. pozostaje w areszcie. Teraz Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia.

 Oskarżonemu w tej sprawie grozi od 3 miesięcy do pięciu lat więzienia.

źródło: polsatnews.pl

 

Zobacz również: