Ciało 34-letniego Polaka znaleziono w jednym z mieszkań w dzielnicy Acton w zachodnim Londynie. Mieszkańcy budynku przyznają, że nad ranem, gdy miało dojść do zabójstwa, obudził ich „głośny krzyk kobiety”. Policja zatrzymała 33-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie zbrodni.

– Usłyszałem głośny krzyk, który obudził mnie i mojego syna. To był krzyk kobiety i trwał jakieś 10 sekund – mówi w rozmowie z „Evening Standard” 30-letni Olah Hakim, który mieszka w budynku, gdzie doszło do zabójstwa.

 Ciało Polaka odnaleziono tam w niedzielę nad ranem.

Według sąsiadów,  mieszkanie, w którym znaleziono ciało zajmowała para z Polski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w środku mogło dojść do awantury między znajomymi. Śledczy nie zauważyli bowiem śladów włamania.

Policja aresztowała 33-latka podejrzewanego o zabójstwo. Prowadzący śledztwo detektyw Mark Richards, przekazał mediom, że działania policji skupiają się na jak najszybszym „postawieniu sprawcy przed obliczem sprawiedliwości”.

Inspektor prosi o pomoc osoby mieszkające w okolicy, których informacje mogłyby pomóc w ustaleniu okoliczności i przebiegu zdarzenia.

Evening Standard/polsatnews

Zobacz również: