Afrykańska praktyka „prasowania” gorącym kamieniem klatki piersiowej dziewczynkom   w celu opóźnienia formowania się piersi rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii – twierdzi Guardian.

Pracownicy opieki społecznej w Londynie, Yorkshire, Essex i West Midlands powiedzieli gazecie o przypadkach, w których dziewczynki z kilku krajów afrykańskich są poddawane bolesnej, agresywnej i ostatecznie daremnej praktyce.

Margaret Nyuydzewira, szefowa grupy ds. Diaspory Came Women and Girls Development Organization (Cawogido), oszacowała, że ​​takie okrutne działanie  objęła co najmniej 1000 dziewcząt w Wielkiej Brytanii.  Innyadziałaczka społeczny powiedział, że wie o 15-20 ostatnich przypadkach w samym Croydon.

– Zwykle robi się to w Wielkiej Brytanii, a nie za granicą, podobnie jak okaleczanie żeńskich narządów płciowych –  , powiedziała , opisując praktykę, w której matki, ciocie lub babcie używają gorącego kamienia do masowania w poprzek piersi, aby przełamać tkankę  i spowolnić jej wzrost .

– Czasami robią to raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie – przez kilka lat – dodała.

Sprawcy, zazwyczaj matki, uważają to za tradycyjny środek, który chroni dziewczęta przed niechcianą uwagą mężczyzn, molestowaniem seksualnym i gwałtem.

Eksperci medyczni i ofiary uważają to za krzywdzenie dziecka, które może prowadzić do fizycznych i psychicznych blizn, infekcji, niezdolności do karmienia piersią, deformacji i raka piersi.

Policja twierdzi, że dotychczas nie wysunęły wobec nikogo  żadnych zarzutów dotyczących prasowania piersi w Wielkiej Brytanii, ale podejrzewają, że tak się dzieje.

– Gdybym wiedział, że to się dzieje, zrobiłbym coś z tym. Ludzie muszą uznać te praktyki za to, czym są – za nadużywanie dzieci  – powiedział inspektor Allen Davis z policji Met.

Rząd deklaruje, że jest „całkowicie zaangażowany” w likwidację tej szokującej praktyki.Ale aktywiści i pracownicy społeczni twierdzą, że do tej pory niewiele zostało w tej sprawie zrobione.

Organizacja Narodów Zjednoczonych opisuje ten proceder,  jako jedno z pięciu światowych przestępstw związanych z przemocą ze względu na płeć o ​​niskim wskaźniku występowania.

voe

Zobacz również: