Brednie Morawieckiego w Oświęcimiu nie do zniesienia. Chce przerzucić zbrodnie nazistów na naród niemiecki. To jak mówienie, że za przestępstwa PiS odpowiadają Polacy” – napisał jeden z użytkowników Twittera. Wpis ten podała dalej posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna.

– Państwo polskie stoi na straży prawdy, która nie może być relatywizowana; taką obietnicę prawdy o tamtych czasach chcę tutaj złożyć – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz.
Premier podkreślił, że Holocaustu nie dokonali „żadni naziści, lecz Niemcy hitlerowskie”. – To Niemcy hitlerowskie karmiły się ideologią faszystowską, którą potem, też do dzisiaj, wszyscy historycy tak określają. Ale całe zło wzięło się z tego państwa, i o tym nie wolno zapominać, bo inaczej następuje relatywizacja zła – mówił.


Słowa premiera Polski skomentował na Twitterze internauta. „Brednie Morawieckiego w Oświęcimiu nie do zniesienia. Chce przerzucić zbrodnie nazistów na naród niemiecki. To jak mówienie, że za przestępstwa PiS odpowiadają Polacy” – napisał. Tweet ten podała dalej posłanka PO Izabela Leszczyna.

źródło: Twitter, PAP

Zobacz również: