fot. Policja/ symboliczne

Prokuratura Rejonowa w Gdyni nadzoruje postępowanie w sprawie zabójstwa 91-letniej mieszkanki Gdyni. Zwłoki kobiety 26 stycznia 2019 roku ujawnił jej syn. O sprawie poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Kobieta mieszkała sama. Rodzina ostatni kontakt mała z nią 23 stycznia 2019 roku.

Ustalono, że 24 stycznia 2019 roku  zrobiła zakupy. Po tym dniu rodzinie nie udało  skontaktować się z kobietą. 26 stycznia 2019 roku do mieszkania kobiety udał się syn. Po wejściu  znalazł  jej zwłoki,  o czym powiadomił Policję.

Przeprowadzone na miejscu czynności wykazał, że śmierć kobiety była wynikiem działania osoby trzeciej. Ustalono, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, z pobudek seksualnych.

Tego samego dnia zatrzymano 31-letniego sąsiada  kobiety. W trakcie czynności przeszukania pomieszczeń zajmowanych i użytkowanych przez mężczyznę  ujawniono  około 17 gram  amfetaminy.

Z wstępnej opinii po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną śmieci kobiety było uduszenie.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa, zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy  od 12 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyzna usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających. Przesłuchany w charakterze podejrzanego złożył wyjaśnię, w których potwierdził, że pozbawił kobietę życia.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu  do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres  trzech miesięcy.

POG

Zobacz również: