Jak podają synoptycy, z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Najbliższe dni będą mroźne z opadami deszczu i śniegu. W weekend termometry pokażą nawet -10 stopni Celsjusza.

We wtorek miejscami we wschodniej i południowej części kraju słabe opady śniegu, a na Pomorzu również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -3 st. do 4 st. nad morzem.
W nocy miejscami słabe opady śniegu, a na Pomorzu Zachodnim deszczu ze śniegiem. Na północy i w centrum lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m i osadzające szadź. Na północnym wschodzie kraju w trakcie dłuższych rozpogodzeń lokalnie możliwy spadek temperatury do -10 st.
W środę zachmurzenie umiarkowane. W północnej połowie kraju początkowo zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -4 st. na wschodzie do 1 st. na zachodzie kraju, tylko nad morzem około 3 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany.

Wraz z weekendem nadejdzie duże ochłodzenie. Temperatura minimalna w piątek wyniesie od -11 st. na wschodzie do -2 st. na zachodzie. W sobotę w zachodniej połowie kraju pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na Pomorzu Zachodnim także deszczu.

Miejscami w sobotę możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -9 st. na wschodzie do -1 na zachodzie, nad morzem ok. 2 st.

W niedzielę temperatura wzrośnie, minimalna od -8 st. na Podlasiu do 0 na zachodzie i 3 na krańcach północno-zachodnich.
W Warszawie we wtorek możliwe słabe opady śniegu i śniegu ziarnistego. Temperatura maksymalna około 0 st. W nocy lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna około -5 st.

Weekend w stolicy będzie bardzo mroźny. W piątek termometry pokażą -10 st. jednak odczuwalne będzie nawet -20 st. W sobotę temperatura minimalna -6 st., a odczuwalna do -18 st. Niedziela przyniesie rozpogodzenie, temperatura maksymalna w stolicy do nawet 2 st.

źródło: pogodynka.pl

Zobacz również: