15-letnia dziewczynka wracała do domu ze starszą koleżanką. Na stacji metra spotkali trzech afgańskich mężczyzn. Afgańczycy zaprosili dziewczęta do palenia marihuany i zaprowadzili je pod Most Centralny.

Kiedy dziewczęta powiedziały, że chcą wrócić do domu, Afgańczycy nagle stali się bardzo agresywni i domagali się, aby dziewczęta oddały im wszystkie swoje kosztowności. 15-latka doznał ataku paniki i zaczął w niekontrolowany sposób histeryzować i płakać. Wtedy Afgańczycy zmusili ją do zdjęcia biustonosza.

Po chwili dwaj mężczyźni gwałcili dziewczynę na przemian i nazywali ją „małą dziwką”. Podczas gwałtu  grozili, że ją zabiją i wrzucą do wody. Kiedy 15-latka pyta Afgańczyków, czemu robią z nią coś tak strasznego, powiedzieli: – Dziewczyny są po to aby ich używać. Nie obchodzi nas, czego ty chcesz.

Druga dziewczyna zdołała uciec, jednak była  ścigana przez trzeciego mężczyznę.

Gwałt zbiorowy został przerwany, gdy Afgańczycy usłyszeli policyjne syreny i uciekli z miejsca zbrodni.

Sąd Okręgowy w Sztokholmie skazał obu Afgańczyków za gwałt. Ale kary są wyjątków niskie.  Pomimo faktu, że minimalna kara za gwałt wynosi pięć lat w więzieniu, Afgańczycy dostali po 2,5 roku więzieniem.

Sędzia stwierdził, że są to jeszcze …dzieci.

eps

Zobacz również: