Po wielu latach mody na białe kuchnie coraz częściej i chętniej decydujemy się na urządzenie tego typu wnętrz w czarnym kolorze. To dość ryzykowne rozwiązanie, jednak do odważnych świat należy. Przy zachowaniu dobrego smaku i odpowiednich proporcji, czarna kuchnia może wyglądać równie dobrze, jak ta utrzymana w bieli.

Bardzo popularne stały się ostatnio czarne kuchnie. Wbrew pozorom, takie wnętrza wcale nie są przytłaczające, a wprost przeciwnie – zaskakują elegancją i dobrym stylem. Czarne kuchnie doskonale radzą sobie zarówno jako niewielkie aneksy, jak i przestronne, osobne pomieszczenia. W zestawieniu z rozświetlającą bielą w postaci blatów czy ścian, czerń nie zmniejsza optycznie wnętrza, zaś kuchnia w stylu „Total look” to kwintesencja współczesnego designu. Szczególnie atrakcyjny efekt wizualny można uzyskać w kuchennym wnętrzu zestawiając czerń z elementami wykonanymi z materiałów Technistone, które idealnie odzwierciedlają wygląd najszlachetniejszych kamieni świata. Do wyboru są produkty zarówno w białych, jak i czarnych wybarwieniach, a każdy z nich posiada piękny, unikalny rysunek żył.

Kuchenny „Total look”

Na najważniejszych światowych wydarzeniach branży wnętrzarskiej można zauważyć zwrot ku czarnym kuchniom. Ciekawie prezentują się zarówno te, w których czerń jest jedynie aranżacyjnym dodatkiem, jak i te, w których wszystko począwszy od frontów szafek, przez blaty po sprzęty AGD i armaturę utrzymane jest właśnie w takim kolorze. Decydując się na urządzenie kuchennego wnętrza w czarnym wydaniu, należy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu dobrego smaku i odpowiednich proporcji. Zbyt duża ilość czerni może przytłoczyć pomieszczenie oraz optycznie je pomniejszyć, dlatego kuchnia w stylu „Total look” zdecydowanie najlepiej sprawdzi się na dużych metrażach. W takich projektach śmiało można zestawić czarne fronty szafek z ciemnymi blatami i fartuchami kuchennymi wykonanymi z konglomeratu kwarcytowego Technistone w wybarwieniu Noble Silver Notte, który powstał z inspiracji wyglądem marmuru Marquina. Na głęboko czarnej powierzchni materiału snują się delikatne, srebrne żyłki, które każdemu wnętrzu potrafią nadać wyrafinowanego akcentu. Idealnym zwieńczeniem aranżacji będą połyskujące, posrebrzane dodatki, które podkreślą styl i klimat wnętrza.

Czerń rozświetlona bielą

Czerń najlepiej prezentuje się w dużych kuchniach, co nie oznacza, że nie można zastosować jej także w mniejszych wnętrzach. W zestawieniu z rozświetlającą bielą w postaci blatów czy ścian, taki projekt może wyglądać równie modnie i atrakcyjnie, a pomieszczenie optycznie nie straci na wielkości. W niewielkich aneksach czarne fronty szafek wyjątkowo dobrze komponują się z blatami i fartuchami kuchennymi wykonanymi z konglomeratów kwarcytowych Technistone, które powstały na drodze inspiracji marmurami Carrara: Noble Carrara, Noble Areti Bianco i Noble Supreme White oraz Calacatta: Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Trzy pierwsze produkty posiadają białe tła, po których snują się bardzo subtelne, ciemniejsze użylenia, natomiast na białych powierzchniach dwóch kolejnych materiałów można zauważyć wyraźne, duże żyły, kreujące zdecydowanie bardziej dynamiczne rysunki.

Materiały Technistone pochodzące z kolekcji Noble i Serenity ze względu na dostępność w rozmaitych wybarwieniach oraz zróżnicowane rysunki pozwalają na swobodę aranżacyjną przy realizacji każdego projektu – nawet, jeśli motywem przewodnim jest czerń. Ze względu na doskonałe właściwości użytkowe, takie jak nienasiąkliwość, wysoka odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, higieniczność, a także łatwość pielęgnacji są natomiast w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz również: