Norweska policja uważa, że zaginiona przed tygodniem w Orsta Polka Maja Herner nie żyje. 25-latka wyszła w góry bez potrzebnego ekwipunku – butów oraz odzieży. Nie wzięła ze sobą także norweskiego telefonu. Herner mieszkała w Orsta od tygodnia. Przeprowadziła się do gminy z powodu pracy, zatrudniono ją w firmie sprzątającej.”Norway Today” dowiedziało się, że policja w Ørsta zakończyła misję ratunkową, której celem było odnalezienie zaginionej Polki. Obecnie trwają poszukiwania ciała Mai Herner. 25-latka zaginęła 21 listopada.

Jak podaje „Norsk Rikskringkasting”, Polkę raz ostatni widziano w centrum gminy, gdy około godziny 12.00 robiła zakupy w sklepie spożywczym. Godzinę później poinformowała, że zamierza wybrać się na około dwugodzinną wycieczkę. W okolicach góry Skåla odnaleziono jej samochód.

W dniu zaginięcia 25-latka miała na sobie cienkie ubrania do ćwiczeń, nieodpowiednie do wyprawy w góry. Miejscowa policja podkreśliła, że chociaż szanse na odnalezienie Herner żywej są bardzo małe, wciąż prowadzą intensywne poszukiwania. Zastępca szefa policji Stian Meek zaapelował również na łamach „Norway Today”, by osoby, które w dniu zaginięcia 25-latki przebywały w górach Saudehornet lub Skåla, zgłosiły się na policję. Być może widziały coś, co może pomóc stróżom prawa w odnalezieniu Hern

Fakt24

Zobacz również: