Picie wody w dużych ilości jest szkodliwe dla zdrowia

1

Wbrew obiegowym opiniom, picie zbyt dużych, jak też zbyt małych, ilości wody może być niebezpieczne dla zdrowia. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Ohio – pisze „Business Insider”.

Jak podkreślono, dziennie powinniśmy wypijać trzy litry wody. Jednak zdrowe nerki przefiltrowują w ciągu godziny 80-100 mililitrów. Jeśli w tym czasie wypijemy więcej wody, organizm zaczyna gromadzić płyn, komórki pęcznieją, dochodzi do przewodnienia hipotonicznego, czyli zatrucia wodą.

W efekcie spada poziom sodu, co wpływa na ciśnienie krwi. Płyn zaczyna gromadzić się w tkankach tłuszczowych i mięśniach. Lekarze twierdzą, że jest to bardzo niebezpieczne, a nawet może prowadzić do zgonu.

NS

1 KOMENTARZ

  1. Z tymi zaleceniami zdrowotnymi to zawsze warto uważać. Wystarczy zwrócić uwagę na przypadek kampanii „Pij mleko, będziesz wielki”. Copywrriter, który był autorem tego hasła po latach stwierdził, że było ono po prostu ściemą. A przecież tyle pieniędzy poszło w jej promowanie. Ciężko przeciętnemu Kowalskiemu zorientować się tym wszystkich zaleceniach dotyczących tego co jest zdrowe, a co nie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ