Gwałt

Ruhollah Karimi, lat 17, uzyskał azyl w Szwecji w ubiegłym roku. Jako powód ubiegania się o  azyl podał, że boi się przemocy seksualnej w ojczystym kraju – Afganistanie, gdzie istnieje tradycja „tańczących chłopców”, którzy są gwałconymi przez starszych mężczyzn.

Jednak niespełna rok później sam brał udział w gwałcie zbiorowym piętnastoletniej Szwedki.Został skazany, ale nie wydalony – ponieważ nadal jest ponoć zagrożony zgwałceniem w Afganistanie.

Dwóch migrantów z Afganistanu zostało niedawno skazanych za poważny gwałt na 15-letniej dziewczynce.Atak miał miejsce 2 września tego roku, pod mostem obok głównego dworca w Sztokholmie.

Ruhollah Karimi został skazany na tzw. opiekę instytucjonalną na dziesięć miesięcy. Prokurator domagał się też wydalenia go ze Szwecji, ale Sąd Okręgowy uważa, że ​​nadal jest on narażony na ataki seksualne w Afganistanie, a zatem musi pozostać w Szwecji.

Mahdi Mohammadi, lat 19, został skazany na dwa lata i sześć miesięcy kary więzienia.Zostanie wydalony ze Szwecji, ale może tam wrócić w 2028 roku.

Orzeczenie stwierdza, że ​​okłamywał co do swojego wieku Szwedzką Agencją Migracyjną.I według nich powinien był opuścić kraj na rok przed gwałtem, któremu w ten sposób można było zapobiec.

Dwójka gwałcicieli zapłaci również 20 000 euro odszkodowania dziewczynie.

voe

Zobacz również: