Iracki uchodźca jest oskarżony o gwałcenie nastolatki – donosi serwis internetowy Rheinische Post (RP).

22-letni gwałciciel wszedł w kontakt z dziewczyną po tym, jak jej ojciec zatrudnił go. Ojciec nastolatki chciał wspierać uchodźców, pomagając im w integracji na niemieckim rynku pracy.

Według RP dziewczyna została zgwałcona po tym, jak towarzyszyła uchodźcy w jego mieszkaniu.Ojciec ufał temu mężczyźnie, ale to był okropny błąd.

Po tym jak wypiła alkohol wraz jeszcze jednym mężczyzną, gdy ten wyszedł z pokoju Irakijczyk zgwałcili dziewczynę.Incydent wydarzył się 29 października.Natychmiast po tym zdarzeniu młoda kobieta poszła z rodzicami na policję i zgłosiła gwałt.

– To bardzo straszne. To była osoba, której ufałem. Wydarzenie to było dla nas przerażające – powiedział ojciec. – Czuje wielką bezradność, zwłaszcza, że ​​był on człowiekiem, któremu tak bardzo zaufaliśmy.

 Jego nastoletnia córka ma problemy ze snem i cierpi z powodu ataków paniki.

– Policja jeszcze nie aresztowała 22-latka, ponieważ nie ma żadnych dowodów – powiedział w czwartek rzecznik prokuratora Mönchengladbach Lothar Gathen.

22-letni uchodźca zaprzecza, aby dopuścił się gwałtu.Pochodzi z Iraku według policji.Mówi się, że mężczyzna mieszkał w schronisku dla osób ubiegających się o azyl w Brüggen.

voe

 

Zobacz również: