Czterech mężczyzn z afrykańskim pochodzeniem otrzymało stosunkowo krótkie wyroki za gwałt na dwóch holenderskich dziewczętach w Belgii.

Dziewczęta w wieku 20 i 21 lat odwiedziły Antwerpię podczas weekendu w marcu tego roku. W nocnym klubie spotkały Afrykańczyków Mohameda S. i Lamine N.

Po jakimś czasie mężczyźni zasugerowali, aby udać się do ich hotelu.Po przybyciu sprawy  wymknęły się spod kontroli. Mężczyźni przez wiele godzin gwałcili obie dziewczyny, które były prawdopodobnie odurzone, a później zaprosili także dwóch afrykańskich przyjaciół do kontynuowania gwałtu.

Jedna z dziewcząt została zmuszona do wzięcia prysznica, podczas gdy mężczyzna ją zgwałcił. W tym czasie inny mężczyzna zgwałcił drugą dziewczynę.

Po  zakończeniu gwałtów „zamienili się miejscami”. W rezultacie stwierdzono ślady DNA obu mężczyzn u obu dziewczyn. Zaprosili oni także dwóch przyjaciół do wykorzystywania seksualnego swoich ofiar.

Nie mogliśmy walczyć, nie mogliśmy nic zrobić. To koszmar, który stał się rzeczywistością. – powiedziała jedna z z kobiet.

Prokurator domagał się siedmioletniego więzienia dla czterech mężczyzn, którzy dopuścili się gwałtów zbiorowych na dziewczętach, ale sędzia ulitował się nad zwyrodnialcami.

Trzech mężczyzn zostało skazanych zaledwie na 45 miesięcy więzienia, a czwarty na 36 miesięcy. Na tyle wyceniono zniszczone życie dwóch dziewcząt.

voe

Zobacz również: