FRANCJA: Uchodźca zgwałcił 16-latkę. Sąd go uniewinnił, bo takie ma normy

0

Uchodźca z Bangladeszu został osądzony przez sąd francuski i uniewinniony z powodu gwałtu w szkole średniej. Werdykt został wydany w środę.

Młody mężczyzna zaatakował także seksualnie kolejną dziewczynę.Został oskarżony o obie sprawy, ale sąd  uniewinnił go z zarzutów gwałtu.

Zgodnie z linią  obroną, mężczyzna  ma „inne normy kulturowe” lub „kody kulturowe” i mógł źle zinterpretować kontakt z dziewczyną.

Eksperci, którzy badali tego człowieka, opisali go jako narcystycznego i skupionego na sobie oraz, że w kulturze Bangladeszu: „kobiety są zdegradowane do statusu przedmiotu seksualnego”.

Oskarżony udał się na spacer z 16-letnią dziewczyną, która uczęszczała do tego samego liceum.  Zaproponował, aby udali się do jego domu w Saint-Lô. Tam pocałował ją i ​​dotykał jej genitaliów i zgwałcił.  Dziewczyna w końcu zdołała opuścić pokój. Następnie zgłosiła incydent dyrektorowi szkoły, który poinformował policję.

W areszcie, uchodźca mówi, że dziewczyna wyraziła zgodę na seks, a policja zamknęła sprawę.Po czym nastolatka próbowała popełnić samobójstwo. Była hospitalizowana przez tydzień.

Cztery miesiące później uchodźca został ponownie aresztowany, a w minioną środę wydano ostateczny werdykt.

Uchodźca został uniewinniony za gwałt, ale skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu za wcześniejszą napaść seksualną.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ