W miniony poniedziałek siedmiu mężczyzn zostało uznanych winnymi gwałtu, napaści i uwięzienia młodych Brytyjek w tzw. skandalu z Rotherham.

Sprawa została rozpatrzona w Sądzie Koronnym w Sheffield, który między innymi stwierdził, że jedna z ofiar została „przekazana” 100 mężczyznom, którzy ją zgwałcili, zanim skończyła 16 lat.

Jedna z ofiara opisała brak jakichkolwiek działań policji. Powiedziała: – Na początku wydawało się, że traktują to poważnie, ale potem minęło nieco czasu i nic się nie wydarzyło.  Nie potrafię opisać, jak okropnie się poczułam, że nic nie zostało zrobione. Czułam się  źle. Jak  mogli tak po prostu zbagatelizować tak poważne zbrodnie?!  To sprawia, że nie chcesz już nić zgłosić na policję.

Take w październiku innych  20 mężczyzn zostało skazanych za gwałty, napaści, uwodzenie, uwięzienie młodych dziewcząt w Huddersfield.

W obu tych obszarach brakowało działań policji i innych władz w obawie przed etykietką rasistowską. Co odegrał dużą rolę w swobodnym działaniu  sprawców gwałtów nastolatek.

Zobacz również: