Włoska policja aresztowała już trzeciego podejrzanego w sprawie, która zaszokowała Włochy. Jak pisaliśmy wcześniej, ciało 16-letniej Desiree Mariottini znaleziono w sobotę w opuszczonym budynku w Rzymie.

Dwóch senegalskich obywateli zostało już w środę aresztowanych, są to: Mamadou Gara, 26 lat, i Brian Minteh, 43 lata. Aresztowano też wczoraj  trzeciego podejrzanego.40-letni mężczyzna pochodzi z Nigerii, szczegóły dotyczące jego nazwiska nie zostały podane.

Mężczyźni są oskarżeni o przemoc seksualną, sprzedaż narkotyków i nieumyślne spowodowanie śmierci.Policja próbuje wyśledzić jeszcze co najmniej jednego podejrzanego, który prawdopodobnie był obecny podczas gwałtu zbiorowego na tej dziewczyny.

– Teraz chcę sprawiedliwości dla Desiree. Nie chcę, aby taka tragedia przydarzyła się innym dziewczynom  – powiedziała matka matki ofiary, Barbara Mariottini.

Burmistrz Rzymu, Virginia Raggi, ogłosiła dzień żałoby w mieście. Minister spraw wewnętrznych Salvini,  powiedział: – Poprosiłem prokuratora, aby użył pięści z żelaza. Mam nadzieję, że te bestie wkrótce zostaną srogo ukarane – dodał.

voe

Zobacz również: