26 października w 211 polskich szkołach ma zostać zorganizowany „Tęczowy Piątek”. – Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich – tłumaczy organizująca wydarzenie Kampania Przeciw Homofobii.

Szkoły, które wyraziły chęć uczestniczenia w akcji, dostały od organizacji zestaw materiałów, w tym plakaty i tęczowe gadżety. Scenariusze lekcji mają być ostatecznie ustalane przez nauczycieli, choć KPH udziela porad, jakie filmy pokazywać uczniom.

Wśród materiałów, którymi posługuje się sama KPH, znajduje się m.in. poradnik dla rodziców, w którym o m.in. podważa się stanowisko Kościoła w sprawach obyczajowych.

 „Zachowań potępianych przez Kościół jest wiele – masturbacja, antykoncepcja, seks przed- i pozamałżeński. Rzeczywistość społeczna rządzi się jednak własnymi prawami – osoby heteroseksualne żyją w konkubinatach, rozwodzą się i ponownie pobierają, używanie prezerwatyw jest powszechnie propagowane przez instytucje zajmujące się profilaktyką HIV/AIDS. Moralne sądy Kościoła są w tak wielu kwestiach nagminnie przez katolików ignorowane, a w tej jednej miałyby mieć absolutną moc wiążącą?” – czytamy w poradniku.

Znajduje się w nim również stwierdzenie, że „sam Jezus nigdy nie wypowiadał się na temat miłości do tej samej płci – ani w ustach Jezusa, ani w wypowiedzi żadnego z dwunastu apostołów nie znajdziemy żadnej wzmianki o homoseksualności”.

Jak podaje portal, w materiałach KPH pojawia się także nawoływanie do głosowania na polityków, którzy popierają postulaty ruchów LGBT.

Akcję promuje m.in. pismo Związku Nauczycielstwa Polskiego „Głos Nauczycielski”.

źródło: dorzeczy.pl

Zobacz również: