W miejscowości Ravensburg w Badenii Wirtembergii młody mężczyzna zaatakował nożem przechodniów. Ranił kilka osób. Policja szybko ujęła nożownika. Do sieci trafiło drastyczne wideo pokazujące skutki tego ataku.

Do tragedii doszło w centrum Ravensburga. Młody mężczyzna z nieznanych do tej pory powodów ranił nożem kuchennym ludzi na ulicy. Troje z nich odniosło ciężkie obrażenia, jedna osoba walczy w szpitalu o życie.

Policja zaraz po ataku zatrzymała sprawcę. Według niej w tej chwili nie ma dowodów, że był to atak terrorystyczny.

– Wszystko wskazuje na to, że sprawca działał samodzielnie – powiedział szef policji w Revensburgu, Armin Rau. Policjanci nie ujawniają w tej chwili żadnych szczegółów zdarzenia. Nie podano ani nazwiska, ani narodowości nożownika.

Na platformie społecznościowej Facebook opublikowany został filmik nagrany bezpośrednio po zdarzeniu. Widać na nim dwie ofiary ataku oraz obezwładnionego młodego mężczyznę.

Z zeznań świadków wynika, że sprawca to młody mężczyzna o południowym typie urody.

Tymczasem minister ds. integracji, Manne Luche z partii Zielonych, uważa, że ​​prawdziwym  problemem Niemiec jest ksenofobia a nie podobne ataki migrantów.

– Nie będziemy podzieleni przez ludzi, którzy wykorzystają tę okropną zbrodnię w swoich politycznych programach i wyleją swoją nienawiść i złośliwość na tych, którzy solidaryzują się z uchodźcami. Stańmy razem! W tej chwili nie możemy pozwolić, aby przerwać nasze wysiłki integracyjne w tym mieście i poza nim.

źródło IAR

Zobacz również: