W Parku Bródnowskim zgwałcono kobietę – poinformowała stołeczna Straż Miejska. To jej pracownicy dotarli jako pierwsi do poszkodowanej. Zostali wezwani do interwencji w sprawie nietrzeźwej leżącej na ławce. Szybko jednak okazało się, że kobieta mogła paść ofiarą przemocy seksualne

Zgłoszenie o incydencie odebrali strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego. Gdy 26 września ok. godz. 18 patrolowali Targówek, centrala poprosiła ich o sprawdzenie sytuacji w Parku Bródnowskim, ponieważ ktoś zauważył tam dziwnie zachowującą się osobę.

„Na miejscu funkcjonariusze zastali starszą kobietę, która zgłosiła zdarzenie i wskazała na jedną z ławek. Siedziała na niej zapłakana i przestraszona czterdziestolatka” – czytamy w komunikacie straży miejskiej.

Natychmiast przystąpiono do działania. Strażnicy okryli poszkodowaną kocem termicznym i zapytali o przebieg zdarzeń. Kobieta wyznała, że boli ją podbrzusze. Twierdziła też, że około południa „została zgwałcona przez nieznanego mężczyznę”. Funkcjonariusze sporządzili rysopis podejrzanego na podstawie wskazówek 40-lat

Kobietą zajęli się wezwani na miejsce ratownicy pogotowia. Powiadomiono też policję. – Wyjaśniamy okoliczności dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa, w którym ta kobieta mogła zostać pokrzywdzona. Nic więcej nie możemy na tę chwilę skomentować – przekazała redakcji WawaLove podkom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

źródło: wp

Zobacz również: