Szokujący incydent wydarzył się na greckiej wyspie Chios. Według lokalnej strony internetowej ChiosPress , afrykański imigrant z Togo został  aresztowany za uśmiercenie i zjedzenie kota w obozie dla uchodźców.

Jego obrzydliwe działania zostały nagrane przez innych afrykańskich uchodźców, którzy byli naocznymi świadkami tej sceny.

Materiał filmowy pokazuje grupę afrykańskich imigrantów, a wśród nich młodzież, obserwującą, jak togijski migrant wyciąga kiszkę z pieczonego kota. Według ChiosPress, przyjmuje się, że te działania są częścią ceremonii religijnej,

Migrant został natychmiast aresztowany przez policję.Podczas jego aresztowania członkowie organizacji pozarządowych próbowali go wspierać, aby zapobiec jego zatrzymaniu.

Kilka godzin później, migrant z Togo wyznał  prokuratorowi, prawdopodobnie pod przewodnictwem członków organizacji pozarządowych, że znalazł martwego  kota, i że cierpi na poważne problemy psychologiczne.

W rezultacie sprawca został zwolniony zaledwie kilka godzin później.Według ChiosPress, migrant wcześniej zrobił to samo z psem, więc wydaje się mało prawdopodobne, że ta sama osoba znalazła dwa martwe zwierzęta w ciągu kilku godzin.

voe

Zobacz również: