Przebywający w zakładzie karny zlokalizowanym w szkockim Aberdeen 35-letnie Daniel K. pozwał brytyjski wymiar sprawiedliwości i wygrał gigantyczne odszkodowanie – milion funtów! Jak się okazuje  Polak za kratkami padł ofiarą ataku rasistowskiego.

Sąd uznał, że brytyjski system więziennictwa nie potrafił zapewnić bezpieczeństwa Polakowi. Daniel K. stał się ofiarą motywowanej rasizmem i ksenofobią agresji ze strony niejakiego Keitha Portera, który później został skazany na dożywocie za przestępstwo o podłożu rasowym.

Jak informuje „The Daily Express” Daniel K. doznał złamania czaszki i cierpi na problemy z pamięcią po tym, jak został zaatakowany za pomocą sztangi w 2009 roku w więzieniu Craiginches w Aberdeen. Niedługo wystąpił o odszkodowanie. Nie było łatwo, ale jednak mu się to udało.

Wiele wskazuje na to, że strażnicy więzienni w Aberdeen nie potrafili zapewnić naszemu rodakowi bezpieczeństwa. Polak sam zgłaszał pełniącym służbę oficerom groźby, jakie były kierowane pod jego adresem, ale nic nie wskórał.

 epx

Zobacz również: