PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/ EAST NEWS

Sąd okręgowy odrzucił zażalenie obrony dla Jarosława S., ps. „Masa” na areszt. Słynny świadek koronny zostaje w areszcie śledczym w Opolu Lubelskim. Dodatkowo sąd obniżył poręczenie majątkowe dla policjanta Zbigniewa G. z 100 tys. do 10 tys. zł. Śledczy zapowiadają kolejne zarzuty dla oskarżonych.

Jarosław S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji w Łodzi. Śledztwo prowadzone przez Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej dotyczy m.in.: wyłudzania kredytów i pożyczek oraz korupcji np. w związku z obietnicą załatwienia pracy w policji.
Z ustaleń śledztwa wynika, że świadek koronny i jego współpracownicy mieli wręczać i przyjmować łapówki m. in. urzędnikom „w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań”.

źrodło: tvp.info

Zobacz również: