W tym miesiącu w USA już 89 osób zostało hospitalizowanych, a 2 zmarły po spożyciu syntetycznej marihuany produkowanej przez firmy farmaceutyczne – informuje Departament Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH).

Użytkownicy spożyli zatwierdzoną przez FDA wersję syntetycznej marihuany znanej jako K2 lub Spice.

Jak podaje Herb.co : „Syntetyczna marihuana jest stworzonym przez człowieka związkiem chemicznym zaprojektowanym do działania na receptory kannabinoidowe i jest rozpylana na materiał roślinny, aby naśladować prawdziwą marihuanę.  Uważana jest za znacznie bardziej niebezpiecznyą ze względu na nieprzewidywalność jej zawartości”.

– Nadal obserwujemy wzrost liczby takich przypadków – powiedział dyrektor IDPH Nirav D. Shah – Zdecydowanie namawiamy wszystkich, aby nie używali syntetycznych kannabinoidów.

Biuro prokuratora Stanów Zjednoczonych oskarżyło trzy osoby o sprzedaż syntetycznej marihuany w sklepie spożywczym na West Side w Chicago.

Trzech mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak tajni agenci zdołali kupić substancję od właścicieli sklepów, a wstępne testy zakupionej substancji wykazały, że zawiera ona brodifakum.

eps

 

Zobacz również: