Munroe Bergdorf, transseksualna modelka, który został zwolniony przez L’Oreal po tym, jak powiedziała, że ​​wszyscy biali ludzie są rasistami, został wyznaczony na doradcę ds. równości w brytyjskiej Partii Pracy.

Wiceprzewodnicząca Partii Konserwatywnej Helen Grant twierdzi, że język używany przez modelką „niszczy kampanię promującą równość” i wezwała parlamentarzystów Partii Pracy do ponownego rozważenia tego wyboru.

Munroe była pierwszym transseksualnym modelem, który przeprowadził kampanię na rzecz L’Oreal, ale została zwolniona we wrześniu po tym, jak ogłosił rasistowskie komentarze online. Zamieściła wówczas na Facebooku post, który zawierał komentarz:

„Szczerze mówiąc, nie mam już siły mówić o rasowej przemocy białych ludzi. Tak WSZYSTKIE białe osoby to rasiści. Jednak większość z was nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ani nie zgadza się uznać, że wasze istnienie, przywileje i sukcesy jako rasy są zbudowane na plecach, krwi i śmierci ludzi kolorowych.  Cała wasza egzystencja jest zalana rasizmem. Od mikro-agresji do terroryzmu zbudowaliście plan dla tego ***. Rasizm jest dziedziczony i świadomie lub nieświadomie przekazany jako przywilej. Gdy biali ludzie zaczną przyznawać, że ich rasa jest najbardziej destrukcyjną i złą naturą na Ziemi, to wtedy możemy rozmawiać. Do tego czasu świat pozostanie bez zmian, w waszych rękach, którzy macie pochowane głowy w piasku a uszy zatkane dłońmi”. – napisała Bergdorf .

Transseksualna modelka L’Oreal uważa wszystkich białych za rasistów

Co prawda komentarze zostały później usunięte. Jednak L’Oreal stwierdziło, że ​był „sprzeczny” z wartościami firmy i współprace z Munroe Bergdorf .

Teraz 29-latka będzie współpracować z Dawn Butler, ministrem w gabinecie cieni  ds. kobiet i równouprawnienia Partii Pracy,  która w poniedziałek zorganizował w parlamencie uroczyste ogłoszenie powołania swojego doradcy.

est

Zobacz również: