fot. Facebook

Pierwsza transseksualna modelka L’Oreal, Munroe Bergdorf nazwała na Facebooku, wszystkich białych ludzi rasistami. Wczoraj firma potwierdziła, że rezygnuje ze współpracy z Munroe Bergdorf i zrywa kontrakt wcześniej z nią zawarty. Firma nie kryje, że jest to dla niej katastrofa PR.

„Szczerze mówiąc, nie mam już siły mówić o rasowej przemocy białych ludzi. Tak WSZYSTKIE białe osoby to rasiści. Jednak większość z was nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ani nie zgadza się uznać, że wasze istnienie, przywileje i sukcesy jako rasy są zbudowane na plecach, krwi i śmierci ludzi kolorowych.  Cała wasza egzystencja jest zalana rasizmem. Od mikro-agresji do terroryzmu zbudowaliście plan dla tego ***. Rasizm jest dziedziczony i świadomie lub nieświadomie przekazany jako przywilej. Gdy biali ludzie zaczną przyznawać, że ich rasa jest najbardziej destrukcyjną i złą naturą na Ziemi, to wtedy możemy rozmawiać. Do tego czasu świat pozostanie bez zmian, w waszych rękach, którzy macie pochowane głowy w piasku a uszy zatkane dłońmi”. – napisała Bergdorf .
Kontrowersyjna modelka miała wziąć udział w kampanii The L’Oréal Paris True Match razem z Cheryl Cole i Katie Piper. Wczoraj L’Oreal zakomunikowało, że w żaden sposób nie zgadza się z opiniami Munroe’a.  Odpowiedź firmy była szybka i zdecydowana: „Wspieramy różnorodność i tolerancję wobec wszystkich ras, płci i wyznań. Nasza firma wspiera wartości wielokulturowości i jesteśmy dumni z tego co reprezentujemy oraz że jesteśmy ambasadorami różnorodności na świecie.Tym nie mniej uważamy, że ostatnie komentarze Munroe Bergdorf są sprzeczne z wyznawanymi przez nas wartościami, dlatego podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszej współpracy”.
  Jeszcze niedawno firma wyrażała nadzieję, że Munroe odegra znaczącą rolę w zmieniającej się branży kosmetycznej.
Bergdorf, urodziła jako chłopiec, który miał na imię Ian. Jako „kobieta” funkcjonuje do 18 roku życia. Obecnie, oprócz modelowania, pracuje jako DJ.
ev

Zobacz również: