canva.com

Wysoki spadek, później ogromny wzrost – tak wygląda sytuacja kilkunastu ostatnich dni tego miesiąca, jeśli chodzi o zachorowania na covid-19. Dziś padła rekordowa liczba zakażeń od początku maja. W związku z tym zwołano pilne spotkanie Rady Medycznej, której inicjatorem był premier Morawiecki. Pojawiły się nowe ustalenia w sprawie trzeciej dawki szczepionki przeciw covid-19.

„Mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii” – cytują media słowa Ministra Zdrowia. Co więcej przyznaje on, iż sytuacja pandemiczna w Polsce ostatnich dni będzie skutkować podjęciem drastycznych kroków. Omówiono je podczas pilnie zwołanej Rady Medycznej. Przedyskutowano w czasie spotkania m.in. ruchy związane z lockdownem, ale także z trzecią dawką szczepionki. Poznaliśmy szczegóły tych ustaleń.

Trzecia dawka szczepionki – co dalej planuje rząd?

Premier Morawiecki tłumaczy, iż wspólną decyzją z Ministrem Zdrowia szczepienia trzecią dawką szczepionki niebawem ruszą. „(…) postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni. Kolejne dawki będą mogły przyjąć osoby powyżej 18 roku życia, u których od zakończenia podstawowego schematu szczepień upłynęło co najmniej 6 miesięcy” – przekazał Mateusz Morawiecki.

Taką decyzję wsparli również członkowie Rady Medycznej, której podstawowym argumentem do wszczęcia alarmu jest pogarszająca się ich zdaniem sytuacja pandemiczna. Eksperci dodają, iż czas nie jest teraz naszym sojusznikiem i wszystkie działania należy podejmować szybko.

źródło: abczdrowie.pl

Zobacz również: