Los migrantów afrykańskich, którzy trafiają w Libii w ręce przemytników ludzi bywa często makabryczny. „Ich narządy są wycinane, ciała okaleczone, a następnie pieczone jak kebaby”. – napisał na Twitterze  Femi Fani-Kayode, były nigeryjski minister lotnictwa, który stwierdza, że ​​trzy czwarte niewolników, których narządy zostały usunięte, to Nigeryjczycy.

Jak twierdzi Arabowie,  trzymają Murzynów w strasznych, niewolniczych warunkach. Często bez jedzenie i picia: „oni się nawzajem zjadają” – twierdzi Fani-Kayode i zamieszcza wstrząsające zdjęcia: „Żywe pieczenie! To właśnie robią Libijczycy z subsaharyjskimi Afrykanami próbującymi uciec do Europy. Sprzedają tych ludzi jako niewolników i zabijają ich, okaleczają, torturują (…)” – pisze Fani-Kayode na Twitterze.

Okaleczone ciała pieczone jak kebaby

Femi Fani-Kayode, który studiował prawo na Uniwersytecie w Cambridge, obwinia za sytuację w Libii obalenie pułkownika Kaddafiego oraz oskarża nigeryjskiego prezydenta Muhammadu Buhari o milczenie w związku z handlem niewolnikami w Libii.

es

 

Zobacz również: