WIELKA BRYTANIA: Ze szkolnych stołówek zniknie muzułmańskie menu

Islamscy przywódcy wzywają muzułmanów do bojkotu posiłków szkolnych w hrabstwie Lancashire. Dzieje się tak  po tym, jak stał się on pierwszym organem lokalnym, który odmówił dostarczania do szkolonych stołówek mięsa z uboju zwierząt według reguł „halal”.

Jak informuje The Telegraph, niektóre z 27 szkół w hrabstwie, w tym szkoły wyznaniowe – rzymskokatolickie anglikański, podawały na stołówkach mięso „halal”. Teraz ma się to skończyć.

– To kwestia dobrostanu zwierząt. Nic dodać, nic ująć. To nie jest antysemickie ani antymuzułmańskie, niestety niektórzy ludzie starają się udowodnić, że tak jest – powiedział Geoff Driver, przedstawiciel lokalnych władz. Ujawnił on,że dotychczas że niemuzułmańskie dzieci w szkołach chrześcijańskich i świeckich były karmione mięsem „halal: bez wiedzy i zgody rodziców.

– Moim zdaniem, zwierzęta, które zostają zabite według reguł „halal”, bez uprzedniego oszołomienia, przechodzą wiele stresów i męki, gdy umierają – dodał.

W związku z tym rada jest zdecydowana nie dostarczać takiego mięsa do szkół, chyba że zwierzęta były oszołomione przed ubojem.

us

 

Zobacz również: