42-letni Soruth Ali wiódł do niedawna ustabilizowane życie rodzinne w Leigh, nieopodal  Manchesteru. Mężczyzna był szczęśliwie żonaty od 20 lat, i ma czwórkę dzieci: trzy córki w wieku 19, 17 lat i 14 lat oraz 5-letniego syna. Ali od lat prowadzi restaurację, w której zatrudnia  pięciu pracowników, a sam jest szefem kuchni.  Niestety  restaurację trzeba był zamknąć, gdyż jej właściciel trafił do aresztu. Stało się tak za sprawą Fatimy, 17-letniej córki restauratora.

Podobnie, jak jej siostry, Fatima była pod stałą kontrolą ojca, człowieka zasadniczego i bardzo religijnego.  Soruth Ali  nie pozwalał praktycznie wychodzić córkom z domu, chyba że miały zasłonięte twarze resztę ciała, zgodnie z regułami  islamu.

Fatima przyznaje dziś, że ​​została zmuszona prowadzić „dwa życia”. Jedno na pokaz  w domu rodzinnym, gdzie nosiła hidżab. Zdejmował go potajemnie, gdy wychodziła z domu.

Ojciec dziewczyny nie dopuszczał myśli, aby mogła się ona spotykać z jakimkolwiek chłopakiem. O seksie nawet nie wspominając. Więc gdy rodzice wyjechali na kilka dni, to Fatima postanowiła skorzystać z okazji i zaprosiła do domu chłopaka. Tymczasem Ali i jego żona niespodziewanie wrócili do domu wcześniej niż  planowali.

Jakiego szoku musiał doznać Ali, gdy  wczesnym rankiem usłyszał odgłosy seksu dochodzące z pokoju córki. Tego nie muszę chyba tłumaczyć.  Ruszył szybko zobaczyć, co tam się dzieje, po drodze jeszcze złapał w dłoń młotek. Wszedł i oniemiał w progu. Oto jego córka uprawiała, na jego oczach, seks z nieznanym mu chłopakiem.  Niewiele myśląc rzucił się na gacha i uderzył go młotkiem w tył głowy. Chłopak zalał się krwią w jednej chwili. Jednak wzburzony ojciec zhańbionej córki gonił intruza dalej. Gdy  chłopak zdołał uciec z domu Ali wrócił do sypialni córki, która ze strachu i wstydu zwinęła sie na łóżku w kłębek. Zrzucił ją na podłogę, skopał, po czym wyciągnął z sypialni za włosy. Matka i siostra Fatimy chciały powstrzymać oszalałego mężczyznę, ale bez skutku.

W końcu nastolatka oraz jej chłopak, a także sąsiedzi, wezwali policję. I tak oto Ali został aresztowany. Wkrótce trafił przed oblicze sądu w Manchesterze, gdzie próbował usprawiedliwić swoje działania. Co sędzia szybko ocenił, jako brak wyrzutów sumienia i empatii  wobec córki i jej chłopaka.

Za wszystkie swoje uczynki krewki ojciec został skazany w tym tygodniu na 14 miesięcy. Ma też zakaz kontaktowania się z córką przez 3 lata.

Okazało się przy okazji, że  Ali był już w więzieniu. Od 1995 do  2003 roku odsiadywał wyrok za gwałt na 15-letniej uczennicy.

Fatima nie mieszka już w domu rodzinnym, chociaż bardzo tęskni za rodziną: – Chcę żyć własnym życiem – mówi zdruzgotana dziewczyna.

ebi

Zobacz również: