Max Kolonko twierdzi, że Jarosław Kaczyński powinien ustąpić i dać rządzić nowym politykom, nawet gdyby szefem PIS miał zostać Macierewicz, to jego zdaniem jest to lepsza opcja niż Kaczyński u steru władzy.

Max Kolonko zwraca uwagę, że w Polsce wzrasta ilość przepisów zamiast ich ubywać, aby Polacy mogli otwierać więcej firm. Jego zdaniem ZUS dla jednoosobowej firmy powinien wynosić tylko 500 złotych a nie ponad 1000 złotych, dzięki czemu ludzie będą przedsiębiorczy: małe firmy zatrudniające do 3-5 osób powinny płacić mały ZUS – stwierdza.

Wygląda na to, że Kolonko jest mocno sfrustrowany rządami Prawa i Sprawiedliwości, choć je popierał i walczył z Platformą Obywatelską. Jak mówi, chodzi mu o to, aby Polacy w Polsce nie byli pracownikami, ale byli pracodawcami, i żeby obcokrajowcy przyjeżdżali do Polski i pracowali dla Polaków. Aby tak było, jego zdaniem rząd musi dać przedsiębiorcom warunki i niskie podatki. Tymczasem jest przykręcanie śruby przez Morawieckiego i Urzędy Skarbowe.

Kolonko uważa także, że premier Beata Szydło zapomina o Polakach, którzy mają pomysły i robi to co robił Tusk i Kopacz, czyli niszczy Polaków inwencje.

„Skończyło się w Polsce ładowanie pod publikę haseł narodowych, symbolami, husarami –  ludzie ( Polacy ) mają mieć, mają mieć pieniądze” – stwierdza.

eps

Zobacz również: