Policjanci nadal prowadzą poszukiwania zaginionego 22- latka. Mirosław Paź ostatni raz widziany był w środę około godz. 22:00 na terenie olsztyńskiego kampusu. Do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt pod nr 997 lub bezpośrednio z policjantką prowadzącą sprawę tel. 605 549 341.
Trwają poszukiwania zaginionego Mirosława Paź. Mężczyzna ostatni raz widziany był w środę (15.03) około godz. 22:00 na terenie olsztyńskiego kampusu i do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z bliskimi.
Policjanci od momentu przyjęcia zawiadomienia o jego zaginięciu prowadzą akcję poszukiwawczą. Sprawdzony został monitoring z miasteczka studenckiego oraz z kamer miejskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nagrania z okolicznych przystanków i autobusów. Niestety, żadna z kamer nie zarejestrowała, aby 22- latek opuścił teren kampusu.
Przeprowadzono również rozmowy z rodziną oraz znajomymi mężczyzny, w tym w szczególności z osobami, z którymi spędzał środowy wieczór.
Policyjni wodniacy sprawdzili linię brzegową pobliskiego jeziora. Przeczesano również okoliczne lasy, tereny podmokłe, okolice ciągów komunikacyjnych oraz wszelkie miejsca, którymi Mirosław Paź po wyjściu z budynku mógł się przemieszczać.
W poszukiwania zaangażowane zostały również inne służby. Płetwonurkowie ze Straży Pożarnej sprawdzili dno pobliskiego jeziora. Do akcji włączyli się również ochotnicy z Klebarka wraz ze specjalnie przeszkolonymi do poszukiwań psami oraz specjalna grupa ratowników z olsztyńskiego PCK.
Dziś płetwonurkowie ze Straży Pożarnej ponownie włączą się do akcji. Tym razem przeszukiwać będą dno jeziora za pomocą sonaru.
Komunikaty o zaginięciu 22- latka zostały rozesłane do jednostek na terenie całej Polski. Wykorzystano również Regionalny System Ostrzegania.
Informacja o zaginionym trafiła także m. in. do taksówkarzy i kierowców autobusów.
Jak mówią policjanci- sprawa jest wielotorowa. Sprawdzany jest każdy wątek.
Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt pod nr 997 lub bezpośrednio z policjantką prowadzącą sprawę tel. 605 549 341.
ab/rj/ KWP Olsztyn