AKS Bialogard pewnie pokonał młodą drużynę AZS AWF Warszawa 7:3. Zespół ze stolicy walczył ambitnie, ale nie zdołał przeciwstawić się bardziej doświadczonym gospodarzom. Rozpoczęła się runda rewanżowa KLZ.
W składzie AKS Białogard zabrakło asów stylu wolnego – Gadzhieva Magomedmurada, jednego z najlepszych wolniaków na świecie, oraz kolejnego olimpijczyka Zbigniewa Baranowskiego. Jednak przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji.
– Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Nie przeszkodził nam nawet walkower
w pierwszej walce kobiet, który wynikł z przyczyn od nas niezależnych. Potwierdziliśmy dobre przygotowanie do rundy rewanżowej – mówi Artur Ordak z AKS Białogard.
Młody zespół ze stolicy walczył ambitnie, ale brakowało mu atutów, by stawić czoła drużynie z Białogardu. W drużynie warszawskiej wyróżnili się Mikola Kuchmi oraz Przemysław Piątek, którzy wygrali swoje walki przed czasem.
– Już po meczu widzimy, że taktycznie było do ugrania trochę więcej. Mogliśmy inaczej rozłożyć akcenty, co dałoby szansę na więcej punktów. Jednak Białogard ma obecnie mocniejszy skład – przyznaje Artur Kruszewski z AZS AWF Warszawa.

1

Mecz oglądał niemal komplet publiczności. MVP meczu został Gevorg Sahakyan (AKS Białogard).
W hitowym pojedynku pierwszej kolejki rewanżowej rundy KLZ lider, AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, zaskakująco pewnie i wysoko 7:1 pokonał naszpikowaną olimpijczykami drużynę Grunwaldu Poznań.
Niewiele zabrakło do niespodzianki w meczu AZ Supra Brokers Wrocław, ostatniej drużyny w tabeli, z wiceliderem – Unią Racibórz. Po niezwykle zaciętym pojedynku wrocławianie przegrali 2:4. Ciekawostką jest, że w tym meczu przegrali swoje walki obaj zawodnicy występujący w roli jokerów (ich zwycięstwa liczą się za dwa punkty). W aż trzech walkach był remis.
Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej KLZ w tabeli prowadzi AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z kompletem zwycięstw (18 pkt). Wiceliderem jest Unia Racibórz (15 pkt), a kolejne miejsca zajmują Grunwald Poznań i AKS Bialogard (po 9 pkt), AZS AWF Warszawa (3 pkt) i AZ Supra Brokers (0 pkt).
Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

Zobacz również: