Rosja

Do przykrego zdarzenia doszło w środę 26 stycznia br. W mediach społecznościowych pojawiła się smutna informacja, iż nie żyje młody polski żołnierz. Przedstawiciele armii wydali pilny komunikat w sprawie zgonu wojskowego. Oto szczegóły dramatu.

Żołnierza z raną postrzałową głowy znaleziono w białowieskim parku

Wstrząsająca wieści dotarły z północnej części naszego kraju, a konkretnie z województwa warmińsko-mazurskiego. Nie żyje 22-letni polski żołnierz. Mundurowego znaleziono wczoraj w parku w Białowieży na Podlasiu. Mężczyzna miał ranę postrzałową głowy. Niestety nie udało się go uratować. Wojskowy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Media podają, iż zmarły to około 22-letni przedstawiciel armii z 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim. Póki co, nie ujawniono żadnych innych wiadomości na jego temat.

Do wiadomości podane zostały natomiast szczegóły dotyczące ostatnich godzin życia mężczyzny. Mundurowy nie stawił się w dniu wczorajszym (26 stycznia br.) na odprawę w miejscu, w którym miał pełnić służbę. Miało to miejsce późnym popołudniem.

Kilka godzin później odnaleziono ciało mężczyzny w parku w pobliżu centrum edukacji w Białowieży, gdzie zakwaterowani są wojskowi. Jak już wspomnieliśmy, 22-latek miał ranę postrzałową głowy.

Oczywiście okoliczności tragicznego zdarzenia badają odpowiednie organy, czyli Żandarmeria Wojskowa i prokuratura. Dodajmy, że głos w sprawie zabrała również 16. Dywizja Zmechanizowana. Wydano stosowne oświadczenie. „26 stycznia w okolicy Białowieży doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 9. Brygady Kawalerii Pancernej. Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe. Aktualnie czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem Prokuratury” – głosi komunikat.

Mundurowi przekazali także, iż według wstępnych ustaleń, doszło do wystrzału z broni służbowej. W skutek tego zdarzenia wojskowy poniósł śmierć „Do zdarzenia doszło przed przystąpieniem żołnierza do zmiany. Rodzina żołnierza została powiadomiona i objęta opieką psychologa” – zaznaczono w oświadczeniu.

Źródło: Twitter, RMF FM

Zobacz również: