Schody ogrodowe pełnią ważną rolę użytkową, a odpowiednio zaaranżowane mogą stać się również efektowną ozdobą przestrzeni. Wykonane z wysokiej jakości mieszanek betonowych stopnie Madera, Trawertyn, Maxima, Split i Venetia z kolekcji Libet Completto to prosty sposób na stworzenie funkcjonalnych i trwałych przejść, które dodatkowo przykują wzrok swoją niebanalną formą.

Dla każdego coś pięknego

Idealnym uzupełnieniem posesji utrzymanej w stylu rustykalnym będzie stopień Madera. Jego powierzchnia, inspirowana wyglądem drewna, jest o wiele trwalsza od naturalnego odpowiednika, a dwa wyraziste kolory – bianco (kremowy) i grigio (ciemnoszary) – dodają materiałowi oryginalności. W takiej przestrzeni sprawdzi się również Stopień Split. Ozdobna faktura boku uzyskana została w procesie łamania, dzięki czemu produkt nawiązuje do wyglądu kamienia i doskonale komponuje się z palisadami czy cegłą. Miłośnicy eleganckich, klasycznych rozwiązań z pewnością zachwycą się wyrafinowanym Stopniem Trawertyn oraz subtelnym Stopniem Venetia. Tu również mamy do czynienia z nawiązaniem do występujących w naturze skał. W pierwszym przypadku lekko porowata struktura odzwierciedla wygląd trawertynu, w drugim – delikatny, kredowy kolor i oryginalna faktura przywodzą na myśl wapień. Zwolennikom minimalizmu i nowoczesnej stylistyki polecić można natomiast Stopień Maxima. Prosta forma, duży rozmiar oraz intrygujące kolory popielu i antracytu będą świetnie współgrały z modną architekturą modernistyczną.

Schody do kompletu

Ważną zaletą produktów z grupy Libet Completto jest ich komplementarność z innymi propozycjami. Stopnie Madera, Trawertyn i Venetia idealnie współgrają np. z płytami o analogicznych nazwach, tworząc z nimi spójne, atrakcyjne kompozycje. Rozwiązanie Split posiada natomiast swoje odpowiedniki wśród wyrobów, takich jak palisady, cegły czy rozwiązania ogrodzeniowe. A stopień Maxima wchodzi w skład bogatego Systemu (Maxima), w ramach którego znaleźć można rozmaite wzory płyt tarasowych, a także elementy, które posłużą do wzniesienia ogrodzeń, murków czy rabat.

Właściwie zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów schody mogą stanowić nie tylko ułatwienie w poruszaniu się po działce o zróżnicowanej wysokości terenu, ale też stanowić jej efektowną ozdobę. Z elementu postrzeganego przez niektórych za uciążliwy, zmienią się w bezpieczny, wygodny i piękny składnik ogrodowej aranżacji.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.

Zobacz również: