Już po raz dziewiąty odbył się w Kampinosie Patrol Świętego Mikołaja. Dzięki wsparciu firm i zaangażowaniu mieszkańców gminy, zostało przygotowanych 300 paczek. Mikołaje, Śnieżynki i niezawodne Elfy nie próżnowali.
Tradycyjnie do pomocy włączyli się: młodzież i dorośli mieszkańcy gminy, Urząd Gminy Kampinos, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kampinosie, oraz strażacy z OSP Kampinos. Jak co roku, patronat medialny nad akcją objął Express Sochaczewski, Express Wieczorny oraz sochaczewianin.pl.
Wiele osób włożyło dużo pracy i serca, aby na buziach dzieci zagościł uśmiech radości z wizyty Mikołaja. Bardzo cieszy fakt, że z roku na rok rośnie grono osób włączających się w tę akcję charytatywną, i co jest bardzo ważne, sprawia im to przyjemność. Akcję rozpoczęła Aukcja na rzecz Patrolu, która odbyła się 11 grudnia.

15400499_545904288867520_249548539090495802_n

Spotkanie przebiegło w sympatycznej, świątecznej atmosferze, nie zabrakło humoru i walki o wybrany eksponat, a było ich w tym roku dużo i z różnych dziedzin. Udało się pobić ubiegłoroczny rekord i razem z aukcji i kiermaszu zebraliśmy 6660 zł. To bardzo zadowalający wynik. Przypomnijmy, że cały dochód przeznaczony został na przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci z gminy. Dziękujemy bardzo. Gościem Patrolu był w tym roku duet muzyczny Wiola i Dawid, który na zakończenie spotkania zagrał wspaniały koncert, wsparł akcję i zrobił to charytatywnie. Więcej o Aukcji pisaliśmy w świątecznym (grudniowym) wydaniu.

dsc_0007_2

Potem nadszedł czas przygotowywania paczek ze słodyczami i zabawkami, książkami lub grami, klockami, puzzlami itp. Elfy pracowały jak mrówki, aby zdążyć z przygotowaniami. Zostało przygotowanych 300 paczek. W przedświąteczny, czwartkowy wieczór Mikołaj i Śnieżynka zainaugurowali wizyty u dzieci. Piątek był dla Mikołajów i śnieżynek bardzo pracowity, ekipy wymieniając się, jeździły bez przerw od rana do godziny 21. Mikołaj odwiedzał dzieci również w Wigilię, a zakończył swoją wizytę w Kampinosie dopiero po świętach. Jak co roku, była radość i uśmiech, ale też łzy wzruszenia. Dzieci czekają na te wizyty, a my cieszymy się, że dzięki Państwa pomocy możemy je realizować.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Patrol Świętego Mikołaja. Razem sprawiliśmy dzieciom radość a na ich buziach zagościł uśmiech i zadowolenie, oraz wiara, że każdego może spotkać coś miłego. Dla wielu z nich te wizyty Mikołajów i Śnieżynek są niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy bardzo.
Do zobaczenia za rok!
Anna Konopka

Zobacz również: