Po niedawnym zamachu terrorystycznym w Berlinie wzmocniono środki bezpieczeństwa przed zabawą sylwestrową w niemieckiej stolicy. Zdecydowanie więcej policjantów będzie też w Kolonii, gdzie przed rokiem doszło do fali napaści seksualnych na kobiety.

Kolońska policja zapewnia, że wyciągnęła wnioski z tego, co stało się przed rokiem. W mieście pojawi się dziś dziesięć razy więcej funkcjonariuszy – w sumie ponad półtora tysiąca.

Dowódca policji w Kolonii Juergen Mathies mówił niedawno, że ostatnia noc sylwestrowa wywołuje u niego złość i konsternację, ponieważ policji nie było tam, gdzie była potrzebna. Mathies dodał, że coś takiego nie może się powtórzyć.

Większa liczba funkcjonariuszy zabezpieczy też zabawę sylwestrową w Berlinie. Ulice prowadzące przed Bramę Brandenburską zostały zastawione betonowymi blokami oraz pojazdami pancernymi policji, tak aby zatrzymać ewentualnych zamachowców w ciężarówkach.

Zabawa sylwestrowa w Berlinie to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Organizatorzy spodziewają się setek tysięcy osób.

źródło: IAR

 

Zobacz również: