Proboszcz parafii na południu Włoch rozzłościł swoich parafian stworzoną przez siebie szopką. Maryja została ubrana w muzułmańską burkę, a w stajence widoczna była łódź z uchodźcami i tęczowa flaga w miejsce gwiazdy betlejemskiej.

Proboszcz kościoła św. Joachima i Anny w Potenzy- o. Franciszek Corbo, spotkał się ze wściekłą reakcją ze strony swoich parafian, którzy zebrali się pod kościołem, aby zaprotestować przeciwko „postępowej” szopce.

75-letni Don Franco (tak nazywany jest ksiądz), stwierdził, że skonstruował szopkę „w imię dialogu między religiami”, a jego przekaz został źle zinterpretowany przez wiernych.

Dodał także, iż islam jest synonimem spokoju i braterstwa, a islamski terroryzm nie ma nic wspólnego z religią. Jeśli chodzi o tych, którzy kwestionują jego decyzję, ksiądz stwierdził, że ich obiekcje pochodzą z „zaściankowości i są przejawem fundamentalizmu”.

Po protestach wiernych, postępowy proboszcz miał jednak zdjąć kontrowersyjną szopkę, zastępując prowokacyjne elementy bardziej tradycyjnymi.

mb

źródło: breitbart.com

Zobacz również: