28 grudnia 2016 roku o godz. 12.35 policja została powiadomiona o niecodziennie sytuacji zaistniałej w łowickim sądzie. Podczas rozprawy 65-letni pokrzywdzony wyciągnął 3 przedmioty przypominające broń i położył je na stole. Szybko został obezwładniony. Sąd zastosował wobec 65-latka z Łowicza 10-dniowy areszt jako karę porządkową, a policja wyjaśnia sprawę.
Policjanci podjęli interwencję i wstępnie ustalili, że w sądzie odbywała się rozprawa dotycząca zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Oskarżony odpowiadał z wolnej stopy.  Podczas rozprawy, na której zgodnie z procedurami nie było obecnych policjantów, 65-letni pokrzywdzony wyciągnął 3 przedmioty przypominające broń i położył je na stole. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli posiadane przez niego przedmioty. Prowadzone wstępne oględziny zabezpieczonej broni wykazały, że to broń krótka sygnałowa oraz atrapa pistoletu.
Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łowiczu czynności wyjaśniające okoliczności tej sprawy. Po zebraniu całego materiału dowodowego możliwa będzie prawno-karna ocena zaistniałej sytuacji oraz ewentualnej odpowiedzialności karnej 65-latka za to zdarzenie. Na tę chwilę nie jest znana przyczyna, dla której oskarżyciel posiłkowy pojawił się z tymi przedmiotami. Funkcjonariusze ustalają jednocześnie w jaki sposób wniósł je na salę rozpraw. W związku z tą sytuacja sąd zastosował wobec 65-latka z Łowicza 10-dniowy areszt jako karę porządkową.
(KWP w Łodzi / mw)

Zobacz również: