Z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża zimą na narty czy snowboard. Podczas uprawiania sportów zimowych musimy czuć się nie tylko bezpiecznie, lecz także komfortowo. Podstawą jest wybór odpowiedniej odzieży, dzięki której niestraszne nam będą żadne warunki atmosferyczne i unikniemy przeziębienia, a do tego będziemy wyglądać modnie. Na co zwrócić uwagę, zanim udamy się na stok?

Odzież, którą będziemy nosili w trakcie zimowych szaleństw, powinna tworzyć trzy warstwy. Pierwszą stanowi bielizna, chroniąca przed otarciami i zimnem oraz zapewniająca właściwą termoregulację. Druga warstwa, czyli spodnie i bluza, decyduje o tym, że jest nam ciepło. Na trzecią składają się kurtka i spodnie narciarskie (lub snowboardowe). Warstwa ta daje nam ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

„Jeśli chodzi o odzież sportową, przede wszystkim ważna jest funkcja. Należy zwrócić uwagę na membranę. Odzież musi nas chronić przed deszczem, śniegiem, wiatrem, ale z drugiej strony powinna oddychać” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Ranita Sobańska, dyrektor kreatywna marki 4F. Im wyższe parametry wodoodporności i oddychalności (paroprzepuszczalności), tym lepiej.

Pamiętajmy o tym, żeby ubrania były dopasowane do naszej sylwetki i sposobu, w jaki uprawiamy sport. „Ważne są również elementy odblaskowe. Mogą być to suwaki, może być to nadruk. Dzięki takim elementom odblaskowym jesteśmy lepiej widoczni na stoku” – zauważa ekspertka.

Zobacz również: