Każda firma technologiczna, która chce się rozwijać i być konkurencyjna, musi stale inwestować w nowe urządzenia i modernizować swoją infrastrukturę informatyczną. Niestety sprzęt IT dość szybko się starzeje, a nie należy do najtańszych. Rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw może okazać się leasing.

„W przypadku leasingu przez to, że nie musimy angażować własnych środków finansowych, tworzymy sobie tarczę podatkową, dzięki czemu mamy płynność finansową. Tarcza podatkowa polega na tym, że wszystkie koszty związane z ratami leasingowymi czy wpłatą początkową możemy zaliczyć w koszty uzyskania przychodu. Ponadto wzięcie sprzętu IT w leasing jest dużo prostsze niż pozyskanie środków z innego finansowania, np. otrzymanie kredytu gotówkowego” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Jakub Świętochowski, specjalista ds. handlowych w GRENKELEASING.

Zainteresowanie leasingiem sprzętu IT w Polsce stale wzrasta. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby skorzystać z tego finansowania, powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na elastyczność oferty danej firmy leasingowej oraz jej specjalizację i znajomość rynku. Po drugie należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: do czego i jak długo będę używać sprzętu? czy zamierzam po tym czasie wymienić go na nowy? czy chcę zostać jego właścicielem, czy tylko być użytkownikiem? Dopiero z tą wiedzą będziemy mogli wybrać najlepszą ofertę.

Zobacz również: