Podkowa Leśna już po raz drugi zorganizowała Przystanek PaT, czyli „Profilaktyka a Ty”. Jest to ogólnopolski program profilaktyczno-edukacyjny, organizowany przez Komendę Główną Policji.

Podczas imprezy promowane są wśród młodzieży wartości: szacunek i wzajemna tolerancja, a także ostrzeżenia na temat uzależnień i przemocy.

II Miejski Przystanek PaT w ramach programu „Profilaktyka a Ty” odbył się już po raz drugi w Podkowie. Ogólnopolski program Komendy Głównej Policji promuje wśród młodzieży modę na życie wolne od uzależnień, agresji i przemocy.

To kreowanie postaw wzajemnej pomocy i szacunku. Gościliśmy 450 osób z województwa mazowieckiego, w tym ok. 50 z Podkowy. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji – mówi burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

Uczestnicy mogli korzystać z kilkunastu warsztatów: samba brazylijska, trening twórczego myślenia, malowanie na koszulkach, hip-hop, woskowe cuda, taniec towarzyski, zumba, taniec jazzowy, samoobrona, hip-hopowa mowa, krótkofalarskie czy teatralne zajęcia i fizjoterapia.

Na zakończenie fantastyczny koncert dał zespół Bethel.

Było to radosne, pełne młodej energii wydarzenie, które na stałe wpisało się już w miejski i szkolny kalendarz – podkreślił Tusiński.

am

fot.podkowa.pl

Zobacz również: