VI Ogólnopolski Turniej Judo, pod patronatem Burmistrza Błonia Zenona Reszki, odbył się 26 listopada już. W imieniu burmistrza otwarcia dokonał Włodzimierz Leduchowski naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu, który w krótkiej przemowie podbudował zawodników judo do walki.
W tym roku w turnieju uczestniczyło aż 216 zawodników i zawodniczek w biało i niebieskich judokach. Dla niektórych były to pierwsze zawody takiej rangi, a dla innych już kolejne. Było dużo łez szczęścia, ale porażki także. Rodzice Swoim pociechom dopingiem dodawali skrzydeł do walki – i razem z nimi przeżywali wzloty i upadki. Piranie czuły się jak ryba w wodzie zdobywając aż 15 medali w tym 7 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe krążki,.
Na najwyższym podium stanęli: Zuzanna Korzębska, Hania Brzozowska, Urszula Stachera, Dawid Piekarz, Igor Popow, Paul Truszyński, Maciek Wrzosek.
Srebro wywalczyli: Kamil Piekarz, Natalia Kołacz, Łukasz Pawlak, Igor Zieliński, Jakub Supryk. Brązowe krążki zdobyli: Joanna Zielińska, Weronika Bińkowska, Dawid Cichocki.
Dekoracji zawodników dokonał Janusz Piechna- trener kadry narodowej w judo juniorów. Widać było, że młodzi sportowcy czuli dumę, że mogą stanąć na podium z medalem na szyi i z dyplomem w ręku. Tych, którym zabrakło szczęścia, zapraszamy do rewanżu za rok.
Zuzanna Korzębska

Zobacz również: