Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zapowiedział podwyżki i doposażenie sprzętowe podległych mu służb. Mariusz Błaszczak wyróżnił w Rzeszowie kilkudziesięciu strażaków, policjantów, strażników granicznych i GOPR-owców.

Przekazując nagrody funkcjonariuszom minister powiedział, że Sejm pracuje nad rządowym projektem ustawy o modernizacji służb mundurowych, który zacznie obowiązywać na początku przyszłego roku. Minister Błaszczak powiedział, że zmiany przewidują podwyżkę w wysokości 250-ciu złotych, środki na infrastrukturę oraz na zakupy nowego sprzętu dla straży pożarnej, policji i straży granicznej.

Szef resortu spraw wewnętrznych odniósł się do sprawy renty dla wdowy po funkcjonariuszu BOR, który zginął katastrofie smoleńskiej. W 2010 roku renta nie została jej przyznana. Mariusz Błaszczak zadeklarował, że jego ministerstwo zajmie się tą sprawą. „My mamy wolę, żeby naprawić krzywdę, jaka została tej pani wyrządzona przez Kancelarię Premiera Donalda Tuska” – stwierdził minister.

źródło: IAR

Zobacz również: