Stowarzyszenie Oburzeni zaprotestowało przeciw finansowaniu z budżetu miasta Tarnowa oraz wydaniu przez Miejską Bibliotekę Publiczną publikacji, której współautorem jest Kazimierz Bańburski – b. oficer komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, zatrudniony w tym samym „kościelnym” wydziale SB co np. mordercy księdza Popiełuszki.

Bańburski pracował później w komunistycznym Urzędzie ds. Wyznań, który zajmował się m.in. prześladowaniem Kościoła katolickiego.

– Zdumieni jesteśmy także faktem, iż ten b. esbek jest jednym z prelegentów na dzisiejszej sesji w Tarnowie, poświęconej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, a o w/w publikacji wydawcy piszą m.in.: „Może ona spełniać rolę dydaktyczną i wychowawczą jako pomocniczy podręcznik historii regionalnej, w czym tkwi jej wartość zarówno dla nauczycieli, uczniów oraz społeczności Tarnowa”. Nie chcemy – także jako rodzice – by „rolę wychowawczą” spełniała publikacja, której współautorem jest były esbek – czytamy w oświadczeniu „Oburzonych”.

 

Stowarzyszenie oczekuje, iż w tej sprawie zajmą stanowisko Prezydent Miasta Tarnowa p. Roman Ciepiela, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie p. Kazimierz Koprowski i komisje oświaty i kultury Rady Miejskiej w Tarnowie.

źródło: oburzeni.pl

Zobacz również: